ceramika / ceramika budowlana / historia

Historia

    Wyroby ceramiczne towarzyszą ludziom od czasów starożytnych. Już od VI - V wieku p.n.e. suszono na słońcu cegłę z naturalnej gliny. Ceramike znały i wykorzystywały cywilizacje Mezopotamii, Babilonu czy Egiptu. Znacznie większą wytrzymałość i trwałość ceramika zyskała dzięki procesowi wypału. Jednak tylko dobrze zorganizowane społeczeństwa były w stanie zapoczątkować i rozwijać tę technologię na wielka skalę.
   Z upływem czasu cegła wypalana zaczęła zdobywać na znaczeniu jako trwały i pewny budulec we wszystkich wiodących cywilizacjach. Z początku budowle z cegieł były masywne,
  Ceramika spowodowała rozwój techniki budowlanej na przełomie wieków i stworzyła podstawy współczesnego budownictwa i architektury. Jest nadal najbardziej pożądanym materiałem, szczególnie przy budowie budynków mieszkalnych.
   Dzisiaj dzięki rozwojowi techniki w branży ceramicznej, tradycyjne wyroby zyskały kolejne, nowe zalety użytkowe. Wraz ze wzrostem zdobywanych doświadczeń budowlanych zaczęto dbać o elewacje budynków. Nadać im reprezentacyjny wygląd oraz zwiększano ich odporność na działanie czynników atmosferycznych.

 
Polityka Prywatnosci |

Historia