ceramika / pŁytki ceramiczne / gres


GresPłytki ceramiczne w swoich odmianach posiadają także gres. Można tak nazwać płytki podłogowe, gdyż one również są bardzo trwałe a jest o jedna z podstawowych właściwości gresu. Gres to przede wszystkim płytki mrozoodporne. Właściwościami które odróżniają gres od płytek pogodowych jakimi jest także terakota, to przede wszystkim bardzo mała nasiąkliwość.

Gresem nazywamy kamionkę szlachetną- bardzo trwały, mrozoodporny z praktycznie zerową nasiąkliwością.  Z gresu wykonuje się najczęściej płytki podłogowe, jest to zrozumiałe ze względu na wyjątkową trwałość materiału. Terakota to również płytki ceramiczne podłogowe, jednak nie są one mrozoodporne. Terakota jest także kamionką, która jest z wierzchu pokryta szkliwem.

Gres jest najczęściej chropowaty, jest to wynikiem jego małej nasiąkliwości i struktury materiału. Przez to gres jest bardziej brodzący niż terakota czy glazura, czyli płytki ścienne. Płytki podłogowe występują w różnych wzorach, wielkościach itd. Jest materiałem najczęściej kupowanym spośród materiałów na podłoża.

Polityka Prywatnosci |

Gres